DAN BEZ AUTOMOBILA

23 sep 2015

Opština Tivat se i ove godine pridružila obilježavanju 22. septembra, Svjetskog dana bez automobila, u saradnji sa Ispostavom policije Tivat, Omladinskim klubom Tivat, OŠ „Drago Milović“, OŠ „Branko Brinić“ i preduzećem „Komunalno“ d.o.o. Učenici I razreda osnovne škole, obučeni u saobraćajne prsluke, koje je Opština i ove godine poklonila prvacima, okupili su se u 10:00 časova u Ulici II dalmatinske, gdje su ih pozdravili Biljana Krivokapić, savjetnica za zaštitu životne sredine, Ružica Lazarević, direktorica OŠ „Drago Milović“ i Radovan Todorović, pomoćnik komandira za javni red i mir, nakon čega su učenici, zajedno sa svojim nastavnicima i volonterima Omladinskog kluba Tivat, oslikali dio Ulice II dalmatinske, koja je bila zatvorena za potrebe obilježavanje ovog ekološkog datuma.


Cilj obilježavanja Svjetskog dana bez automobila je skrenuti pažnju na problem zagađenja vazduha izduvnim gasovima iz automobila i bukom. Svako od nas može lično uticati na kvalitet vazduha u gradovima, i to samo malim svakodnevnim promjenama, da idemo što je moguće više pješke ili biciklom.

DSC05105 (Medium)

DSC05077 (Medium)

post slika