OBAVJEŠTENJE: DAN VLAŽNIH STANIŠTA

29 jan 2015

Povodom obilježavanja Svjetskog dana vlažnih staništa u ponedeljak 02. februara Opština Tivat, JP za upravljanje morskim dobrom iz Budve i Centar za zaštitu i proučavanje ptica iz Podgorice, organizuju radionicu za učenike osnovnih škola iz Tivta, Kotora i Budve. Radionica će se održati na Tivatskim solilima u perodu od 10:00 do 13:00 casova, a u slučaju loših vremenskih prilika, u Multimedijalnoj sali, u zgradi organa uprave Opštine Tivat. Program radionice: 10:00-11:00 časova radionica za učenike iz Budve i Radanovića, 11:00-12:00 časova radionica za učenike iz Tivta, 12:00-13:00 časova radionica za učenike iz Kotora.

Svjetski dan vlažnih staništa, 2. februar, se u svijetu obilježava od 1971.godine kada je potpisana Konvencija o očuvanju močvara u gradu Ramsaru. Obilježavanje ovog datuma ima za cilj ukazivanje na značaj očuvanja ovih tipova staništa kao i na potrebu njihove zaštite na globalnom nivou, zbog brojnih faktora koji ih ugrožavaju.

Sekretarijat za uređenje prostora i zaštitu životne sredine

post slika