FORMIRAN DOBROVOLJNI VOD OD 15 ČLANOVA U SZS TIVAT

23 maj 2018

Tivatska Služba zaštite i spašavanja uz saglasnost predsjednice opštine Snežane Matijević formirala je dobrovoljni vatrogasni vod. Prema riječima načelnika SZS, Zorana Barbića u vod je primljeno 15 dobrovoljaca iz preteženo svih tivatskih naselja koji su često pomagali u interevencijama tivatskim vatrogascima. Ideja je da imamo rezervu spremnih vatrogasaca u susret požarnoj sezoni. Imali smo već prvi sastanak. Obuku ćemo obaviti po ubrzanoj proceduri, u četvrtak počinjemo teoretsku obuku“, kaže Barbić dodajući da će obuka trajati oko mjesec. Komandir ističe da će dobrovoljni vatrogasni vod učestvovati u intervencijama prevashodno na otvorenom prostoru.Ovih 15 momaka zaposleno je uglavnom u tivatskim javnim preduzećima, tako da nam mogu biti na raspologanju kad zatreba. Nakon ljekarskih pregleda i obuke svi će biti opremljeni vatrogasnom opremom. Ovo nam je veliko pojačanje i osnova onoga što bi po zakonu, trebale biti jedinice civilne zaštite u svakoj od opština u Crnoj Gori.