Čišćenje morskog dna i obale

29 apr 2013

U subotu 27.04.2013. godine organizovana je velika akcija čišćenja morskog dna i obale u organizaciji Opštine Tivat i Zelenog Tima u saradnji sa JP “Komunalno” – Tivat, JP za upravljanje morskim dobrom Crne Gore, kompanijom Adriatic Marinas-Porto Montenegro, ronilačkim klubovima “Arsenal” i “Neptun” i ribolovačkim klubovima “Pagar” i “Sveti Roko”. U akciji su učestvovali i Dječiji savez Tivta, Ekološka sekcija OŠ “Drago Milović”, NVO “Kukuta”, “Sove” i dobrovoljci, a u vidu sponzora pridružili su se preduzeća “Rotor” i “Una” iz Tivta. Na lokacijama: Verige – Opatovo, Seljanovo od Hotela Kamelija do ponte Seljanovo, Tivat od Hotela Mimoze do Hotela Palma, Lučica Kalimanj – Plaža Belane i Župa sakupljeno je oko 15 kubika raznog otpada. U odnosu na predhodne godine primjetno je manje otpada, kako u moru, tako u priobalju, pa se može reći da su edukacija i prethodne akcije imali veliki značaj.

Nakon završetka akcije učesnici su se sastali u parku Ivovića u Donjoj Lastvi, gdje su podjeljeni lanč paketi koji je obezbjedila kompanija Adriatic Marinas-Porto Montenegro.

Zahvaljujemo se svim učesnicima akcije i nadamo se da će se u sledećim akcijama građani odazvati u većem broju.

post slika