INSTITUCIJE U TIVTU ZAJEDNO PROTIV NASILJA

20 maj 2015

U Sali opštine Tivat , juče je uspiješno održan Okrugli sto , na temu Postupanja institucija u slučaju nasilja , u organizaciji opštine Tivat a o ovoj temi su govorili osim mr Darke Ognjanović , koordinatorke za pitanja rodne ravnopravnosti u opštini Tivat, mr Željka Stevović , ispred Centra za socijalni rad Tivat , Milovan Mićo Radović , načelnik Odjeljenja bezbjednosti Tivat i Predrag Žižić , komandir policijske stanice Tivat.
Učešće na ovom Okruglom stolu uzeli su i prisutni predstavnici /predstavnice institucija direktorica SMŠ Mladost Jovanka Vujačić, pedagogica SMŠ Snežana Kršikapa , direktorica OŠ Drago Milović, Ružica Lazarević, pedagogica škole Milenka Bošković, profesori iste škole Zoran Radović, Nikola Vučinović, Gojčanin Miloš, Milena Radović, Čečur Snežana, predstavnica OŠ Branko Brinić, prof.Marija Pinjatić Vučetić, NVO AKC Pravi put Đorđe Trajčevski, Ivona Vukajlović, sociolog ispred Omladinskog kluba, Silvana Mamula , Centar za socijalni rad Tivat, NVO Put promjene, Dijana Simić, NVO Udruženje Egipćana , Džafer Brahimi i Ljuljeta Vučković, predstavnici Trening centra AIKIDO Saša Krivokapić i Radovan Novaković i predstavnica Doma zdravlja Angelina Uskoković..
Ispred opštine Tivat prisutni su bili sekretarka Sekretarijata za upravu i društvene djelatnosti Dubravka Nikčević, sekretar Sekretarijata za informacione sisteme i zajedničke posloveGoran Božović , Dinka Čečur , savjetnica u Sekretarijatu za upravu i društvene djelatnosti i Maja Gašparini ,pripravnica u opštini Tivat.
Nakon prezentacije „Informatora o postupanju u slučaju nasilja” otvorena je diskusija i razmijenjena su mišljenja i iskustva institucija po ovim pitanjima.Čuli su se i predlozi koji bi trebali da poboljšaju stanje bezbjednosti ali i koje su mjere zaštite od nasilja ne samo u porodici već i u institucijama koje se bave zaštitim.
Zajednički zaključak je da su institucije u Tivtu spremne da poboljšaju saradnju ,da se udruže i da svaka iz svog domena obezbijedi prije svega međusobno obaviještavanje i pomoć radi sprječavanja i otkrivanja nasilja, otklanjanja uzroka i pružanja pomoći žrtvi u uspostavljanju uslova za bezbjedan život.

nasilje

post slika