Komunalna inspekcija Tivta kaznila „Indel inžinjering“

23 okt 2020

Komunalni inspektor Uprave za inspekcijske poslove Opštine Tivat zatekao je juče (četvrtak 22.oktobar) radnike firme „Indel ininjering“ iz Podgorice, kako ispumpavaju prljavu vodu u obližnji atmosferski kanal u Donjoj Lastvi. Ovo je za posljedicu imalo zagađenje morske vode na obali u Donjoj Lastvi. Ovim je počinjen prekršaj po osnovu Zakona o komunalnim djelatnostima. Inspektor je na licu mjesta sačinio zapisnik i pravnom i odgovornom licu biće uručen prekršajni nalog – za pravno lice u iznosu od 1500€, a za odgovorno lice u iznosu od 500€.

„Indel inžinjering“ izvodi radove na završetku regionalnog vodovoda za opštinu Herceg Novi. Komunalna inspekcija nastaviće sa kontrolom i izricanjem prekršajnih naloga svim prekršiocima važećih propisa i zakona.