OBAVJEŠTENJE O VRIJEDNOSTI PRIKUPLJENIH SREDSTAVA U OKVIRU DONATORSKE AKCIJE NABAVKE SADNICA POVODOM OBILJEŽAVANJA EVROPSKOG DANA PARKOVA

17 maj 2019

U okviru donatorske akcije nabavke sadnica ukrasnog drveća i žbunja, koju povodom obilježavanja Evropskog dana parkova (24. maj) organizuje Sekretarijat za planiranje prostora i održivi razvoj, do sada su prikupljena sredstva u vrijednosti nešto većoj od 4.000 €. Sredstva za nabavku sadnica donirana su od strane raznih preduzeća, institucija i organizacija.

Iz Sekretarijata su naveli da će nabavka sadnica će biti usmjerena na odabir što podobnijih sadnica odgovarajuće veličine, koje će biti korišćenje za oplemenjivanje javnih zelenih površina u prvom redu Velikog gradskog parka, koji uživa status zaštićenog prirodnog dobra.

„Zahvaljujem svima na učešću u donatorskoj akciji kroz koju težimo da prostor koji nas okružuje učinimo ljepšim i zdravijim mjestom za život, uz nadu da ćemo ovakvu tradiciju nastaviti i ubuduće.“ - istakla je Tamara Furtula, sekretarka Sekretarijata.“

post slika