Obavještenje – Dan bez automobila

19 sep 2014

U cilju obilježavanja Svjetskog dana bez automobila Opština Tivat u saradnji sa Ispostavom policije Tivat, Omladinskim klubom Tivat, udruženjem „Sove“, OŠ „Drago Milović“, SMŠ “Mladost“, preduzećem „Komunalno“ d.o.o., u ponedeljak 22.09.2014. godine, u periodu od 10:00 do 12:00 časova, u dijelu Ulice II dalmatinske (ispred Trgu magnolija), organizuje edukativno-zabavni program za najmlađe (saobraćajni čas za đake prvake, a nakon toga crtanje kredama u boji, vožnja rolera...)
Osnovna namera obilježavanja Svjetskog dana bez automobila je skrenuti pažnju na problem zagađenja vazduha izduvnim gasovima iz automobila koji štetno utiču na zdravlje ljudi, životinja, biodiverzitet, kao i na opšte stanje životne sredine.
Svako od nas može lično uticati na kvalitet vazduha u gradovima, i to samo malim svakodnevnim promjena, da idemo što je moguće više pješke ili biciklom, koristimo javni prevoz

post slika