Ozonski omotač čuvar života na Zemlji

17 sep 2014

Danas je u Multimedijalnoj sali Opštine Tivat, u cilju obilježavanja 16. septembra Međunarodnog dana zaštite ozonskog omotača, u organizaciji Opštine Tivat – Zelenog tima i Agencije za zaštitu životne sredine Crne Gore, održano predavanje na temu „Ozonski omotač čuvar života na Zemlji“. Predavač g-din Duško Mrdak, Savjetnik za vođenje inventara gasova iz Agencije za zaštitu životne sredine, govorio je o ozonu u atmosferi, supstancama koje oštećuju ozonski omotač, procesu ragrađivanja ozona, posledicama razgrađivanja ozona, kao i o tome da svako može učiniti nešto za zaštitu ozonskog omotača. Nakon pezentacije g-dina Mrdaka prikazan je edukativni film o ozonskom omotaču.

Sekretarijat za uređenje prostora i zaštitu životne sredine

post slika