OBAVJEŠTENJE: SVJETSKI DAN ZAŠTITE ŽIVOTNE SREDINE

04 jun 2015

U petak 05. juna sa početkom u 9:30 časova, Opština Tivat - Zeleni tim u saradnji sa preduzećem “Komunalno” d.o.o. i OŠ “Drago Milović, povodom obilježavanja Svjetskog dana zaštite životne organizuje akciju sadnje stabala kod OŠ “Dago Milović”. Akciji će se pridružiti i učenici Knightbridge škole.
Svjetski dan zaštite životne sredine 5. jun ustanovljen je na sjednici skupštine Ujedinjenih nacija 1972. godine u Stockholmu. U svijetu se na ovaj dan pokreću brojne aktivnosti, ljudi širom svijeta ujedinjeno djeluju kako bi obezbijedili čistiju, zeleniju i sjajniju budućnost za sebe i generacije koje dolaze. Bilo da su u pitanju stručni i naučni skupovi, ekološke akcije poput sadnje drveća, čišćenja, reciklaže, biciklističke vožnje, koncerti, izložbe likovnih radova, festivali, ovaj datum je prilika da se motivišu građani širom svijeta da preuzmu pozitivne korake u zaštiti životne sredine.

post slika