Obilježavanje Svjetskog dana enerfetske efikasnosti

06 mar 2023

Svjetski dan energetske efikasnosti obilježava se 5. marta, u cilju podizanja svijesti o neophodnosti smanjenja potrošnje energije. Ovaj dan se obilježava u znak sjećanja na  prvi  sastanak na kome su svjetski stručnjaci razgovarali na ovu temu, održan 5. marta 1998. godine, u Velsu, u Austriji.

U cilju obilježavanja ovog ekološkog datuma zaposleni Sekretarijata za uređenje prostora, u ponedjeljak 6. marta, sa početkom u 12 časova, ispred zgrade Opštine Tivat, će dijeliti energetski efikasne LED sijalice za domaćinstva i pružati korisne savjete kada je u pitanju ušteda energije u svakodnevnom životu.

Malim promjenama svakodnevnih navika, odabirom ekološki prihvatljivijih i energetski efikasnijih električnih uređaja i štedljivih sijalica, zamjenom stolarije u našim domovima i postavljanjem toplotne izolacije, možemo postići značajno umanjenje potrošnje električne energije i računa za utrošenu električnu energiju, i dati lični doprinos smanjenju emisije gasova sa efektom staklene bašte.

post slika