ODRŽANA RADIONICA NA TEMU LJUDSKA PRAVA

12 dec 2018

Radionicom na temu ljudskih prava završena je kampanja "16 dana aktivizma protiv nasilja nad ženama", u organizaciji Sekretarijata za mlade, sport i socijalna pitanja Opštine Tivat u saradnji sa Omladinskim klubom.

Vršnjačke edukatorke Mihaela Milić i  Tanja Kokotović  su kroz interaktivnu radionicu govorile o istorijatu i značaju Univerzalne deklaracije o ljudskim pravima kao i o važnosti poznavanja i poštovanja osnovnih ljudskih prava. Učesnici su imali priliku ne samo da se upoznaju sa ovim pravima već i da vrlo aktivno diskutuju o tome koja su to prava koja se u današnjem svijetu najčešće krše i na koji način, zašto je potrebno precizno definisati određena prava, kao i da se upoznaju sa nekim zanimljivim činjenicama iz oblasti promocije ljudskih i dječijih prava.

post slika