ODRŽANA RADIONICA PERMAKULTURE

24 apr 2017

Povodom obilježavanja 22.aprila Svjetskog dana planete Zemlje, u opštini Tivat je proteklog vikenda  u organizaciji Sekretarijata za zaštitu životne sredine i energetsku efikasnost i NVO Expeditio iz Kotora, organizovana radionica „Uvod u permakulturu“. Predavač je bila Aleksandrina Vujačić dizajner permakulture.

Radionici je prisustvovalo 30 ljudi iz obrazovnih institucija, nevladinih organizacija i  opštine Tivat. U srži permakulture jeste holistički pristupu, integracija prirode i čovjeka u cilju pametnog korišćenja resursa. Na radionici je ocijenjeno  da na našem prostoru ima potencijala da svi postulati permakulture budu uspiješno primjenjeni u praksi, a govorilo se i o budućim projektima koji će se na ovim osnovama razvijati u opštini. Iz Sekretarijata zahvaljuju svim učesnicima i predavaču, na izdvojenom vremenu i otvorenosti za ovu sasvim inovativnu oblast.

 

post slika