USPJEŠNA AKCIJA ČIŠĆENJA MORSKOG DNA I OBALE

24 apr 2017

Juče je u Tivtu uspješno održana akcija čišćenja morskog dna i obale, u kojoj je učestvovalo preko 80 volontera. Čišćene su lokacije: Župa, Lučica Kalimanj, Seljanovo - kod jedriličarskog kluba „Delfin“ (Regata), Donja Lastva – kod Hotela “Kamelija, a prikupljeno je oko 40 kubika otpada.

Akciju je organizovala Opština Tivat uz veliku podršku preduzeća Komunalno doo Tivat. Akciju su podržali: Ronilački klub „Neptun“, Ronilački klub „Arsenal“, Ribarski klub „Pagar“, Ribarski klub „Una“, Jedriličarski klub „Delfin“, djeca iz OŠ „Drago Milović“ i Srednje mješovite škole „Mladost“, odred izviđača „Njegoš“ iz Podgorice, NVO „Naša akcija“, kompanija „Adriatic Marinas“, kao i građani pojedinačno. Akciji su se pridružili JP za upravljanje morskim dobrom i NVO „Škart“ iz Tivta, koja je odabrana na javnom pozivu ovog preduzeća lokalnim nevladinim organizacijama za saradnju povodom obilježavanja Dana planete Zemlje.
Organizatori zahvaljuju svim učesnicima.

 

ciscenje2

Ciscenje3

post slika