ODRŽANO PREDAVANJE O ALERGENOJ KOROVSKOJ BILJCI AMBROZIJI I SPRIJEČAVANJU NJENOG ŠIRENJA

01 aug 2019

U srijedu 31.07.2019. godine održano je u Opštini Tivat predavanje o alergenoj korovskoj biljci ambroziji i spriječavanju njenog širenja. Predavanje je organizovala Opština Tivat u saradnji sa Upravom za bezbjednost hrane, veterinu i fitosanitarne poslove, sa ciljem edukacije, širenja informacija, i animiranja javnosti u cilju spriječavanja njenog širenja. Predavač je bila dr Danijela Stešević, profesorica na Prirodno-matematičkom fakultetu u Podgorici – studijski program Biologija. Predavanju su prisustvovali predstavnici državnih i lokalnih institucija, organizacija, preduzeća, obrazovnih ustanova i građana. Prisutni su imali prilike da se upoznaju sa herbarizovanim primjercima - uzorcima ambrozije u različitim stadijumima razvića i biljnih vrsta sa kojima se ona često može pomiješati na terenu.

Kako ambrozija (Ambrosia artemisifolia L.) predstavlja jednu od najštetnijih alergenih biljnih vrsta po zdravlje čovjeka, pozivamo javnost na zajedničko djelovanje u suzbijanju ove vrste. Informacije o ambroziji nalaze se u flajeru, koji je dostupan ovdje.

post slika