PREDAVANJE O ALERGENOJ KOROVSKOJ BILJCI AMBROZIJI I SPRIJEČAVANJU NJENOG ŠIRENJA

29 jul 2019

Opština Tivat u saradnji sa Upravom za bezbjednost hrane, veterinu i fitosanitarne poslove organizuje predavanje o alergenoj korovskoj biljci ambroziji, sa ciljem edukacije, širenja informacija, i animiranja javnosti u cilju spriječavanja njenog širenja. Predavanje će biti održano u srijedu 31.07.2019. godine, sa početkom u 10 časova, u administrativnoj zgradi Opštine Tivat (multimedijalna sala). Predavanje će održati gđa Danijela Stešević, profesorica na Prirodno-matematičkom fakultetu u Podgorici. Osim prezentacije, prisutni će imati priliku da se upoznaju sa konkretnim uzorcima ambrozije i biljnih vrsta sa kojima se ona često može pomiješati na terenu. Poziva se javnost, predstavnici institucija, organizacija, nevladinih organizacija, udruženja, mjesnih zajednica da prisustvuju predavanju.