Radovi na stazi Radovići-Žanjice-Radovići

30 apr 2013

Na teritoriji poluostrva Luštica u toku je realizacija planinarske staze Radovići – Žanjice – Radovići, a izvođač radova, što podrazumjeva čišćenje, markiranje, izrada plana signalizacije i postavljanje signalizacije, je Planinarski klub “Subra” iz Herceg Novog.

Ministarstvo održivog razvoja i turizma Crne Gore imenovalo je Opštinu Tivat za koordinatora tima za realizaciju planinarskih staza na teritoriji poluostrva Luštica, koje bi se nakon potrebnih radova stavile u funkciju turističkih i rekreativnih svrha, kao i edukativnih s obzirom na istorijsku važnost ovog područja.

            Izvođenju navedenih radova prethodilo je snimanje staza GPS – om, obiđeno je 9 staza, sve su snimljene na posebne fajlove i prenijete na kartu.

 

post slika