TIVATSKI ĐACI U POSJETI SOLILIMA

07 feb 2017

Zeleni tim Opštine Tivat, u saradnji sa Centrom za zaštitu i proučavanje ptica iz Podgorice, JP “Morsko dobro” i Turističkom organizacijom Tivat, organizuje posjetu Tivatskim solilima, za učenike VIII razreda OŠ “Drago Milović” i OŠ „Branko Brinić“ iz Tivta, i to u srijedu, 08. februara. Svi posjetioci će imati priliku dobiti informacije o značaju ovog specijalnog florističko-faunističkog rezervata prirode, o vrstama flore i faune koje se mogu naći u ovom zaštićenom prirodnom dobru, sa posebnim osvrtom na ornitofaunu, kao i  na metode i tehnike posmatranja ptica i važnosti očuvanja njihovih staništa. Učenicima iz Tivta će se pridružiti i učenici II razreda OŠ „Mahmut Lekić“ iz Podgorice. Posjeta Solilima odvija se u sklopu programa obilježavanja Međunarodnog dana vlažnih staništa, ali je zbog lošeg vremena prethodno bila odgođena.

post slika