UTICAJ ALERGENOG POLENA SUSPENDOVANOG U VAZDUHU NA ZDRAVLJE LJUDI

03 mar 2016

U srijedu, 02.03.2016.godine sa početkom u 12:00 h, u Multimedijalnoj sali Opštine Tivat, održan je okrugli sto na temu “Uticaj alergenog polena suspendovanog u vazduhu na zdravlje ljudi”, u cilju upoznavanja građana o značaju monitoringa alergenog polena, u organizaciji Opštine Tivat i Agencije za zaštitu životne sredine, pod pokroviteljstvom Globalnog fonda za životnu sredinu, uz koordinaciju Centra za održivi razvoj (UNDP). Ovom prilikom su predsjednik Opštine Tivat g-din Ivan Novosel i direktor Agencije za zaštitu životne sredine g-dina Ervin Spahić, svečano pustili u rad instrument za mjerenje polena u vazduhu, tzv “klopku”, koji je instaliran na zgradi Opštine Tivat, a koji je dio državne mreže za praćenje koncentracije polena suspendovanog u vazduhu.

 

Prisutnima su se u uvodnoj riječi obratiti g-din Ivan Novosel i gdin Ervin Spahić, nakon čega su uslijedile prezentacije mr Gordane Đukanović, dipl.ing.tehn., na temu “Uspostavljanje sistema monitoringa polena suspendovanog u vazduhu u Crnoj Gori” i dr Saide Zejnilović, pedijatra-alergologa na temu “Polenska alergija i komplikacije”.

Informacije o koncentaciji polena u vazduhu biće dostupne građanima i turistima na sajtu Agencije za zaštitu životne sredine, kao i na sajtu Opštine Tivat.

Sekretarijat za uređenje prostora i zaštitu životne sredine

IMG 0113

post slika