Zahvalnica Opštini Tivat na završnoj konferenciji ReLOaD projekta

18 dec 2020

Završna konferencija Regionalnog programa lokalne demokratije na Zapadnom Balkanu (ReLOaD) na kojoj su nakon četiri godine predstavljeni rezultati projekta, održana je juče u Podgorici. Opštinama učesnicama uručene su zahvalnice, a istu je u ime Opštine Tivat i Sekretarijata za društvene djelatnosti, preuzela Ivana Petković.

U Tivtu su u sklopu ReLOaD-a realizovani projekti sa 6 nevladinih organizacija: NVO „Kreativni centar“ sa projektom „Kreativni programi vaninstitucionalne podrške“ u iznosu od 11.780,00 €, NVO „Evropski dom“ sa projektom „Želimo da napredujemo“ u iznosu od 9.400,00 €, NVO “Maslinarsko društvo Boka”, sa projektom “Osnažimo poljoprivredu – oživimo selo”, u iznosu od 16.520,00 €, NVO “Centar za savjetovanje i lični razvoj“, sa projektom “Školica dojenja – Tivat“, u iznosu od 15.665,00 €, NVO “Centar za omladinsku edukaciju”, sa projektom “Youth Cultural Activism”, u iznosu od 14.391,20 € i NVO “Kreativni centar Tivat”, sa projektom “Žensko socijalno preduzetništvo u kulturi” u iznosu od 18.000,00 €.

ReLOaD program sprovodio se od februara 2017. u Glavnom gradu i u opštinama Nikšić, Tivat, Kotor i Pljevlja. Ukupno 50 projekata je finansirano iz sredstava programa, realizovanih od strane 37 nevladinih organizacija i uz učešće oko 7 000 korisnika. Preko pola miliona eura je opredijeljeno kroz 13 konkursa nevladinim organizacijama objavljenim u pet opština, te 25.600,00€ za suzbijanje posljedica COVID 19 pandemije i to socijalno ugroženim kategorijama stanovništva.

ReLOaD program se sprovodio u 6 zemalja i teritorija iz regiona uz primjenu metodologije za finansiranje NVO zasnovane na principima transparentnosti i odgovornosti, po uzoru na praksu u zemljama članicama Evropske unije. ReLOaD program finansira Evropska unija, a sprovodi Program Ujedinjenih nacija za razvoj (UNDP).