Završna konferencija projekta JASPPer

29 apr 2015

U Multimedijalnoj sali Opštine Tivat, u utorak 28. aprila, održana je završna konferencija projekta „Prevencija zagađenja mora zajedničkim djelovanjem - JASPPer“, kada je i  potpisan Memorandum o razumijevanju u prevenciji zagađenja mora u pograničnom području  Crne Gore i Republike Hrvatske, između Opštine Tivat, Opštine Herceg Novi i Opštine Kotor iz Crne Gore i Opštine Konavle iz Republike Hrvatske. Učesnike skupa pozdravili su Luka Mitrović, direktor Zavoda za hidrometeorologiju i seizmologiju, Tatjana Jelić, sekretarka Sekretarijata za uređenje prostora i zaštitu životne sredine Opštine Tivat i Aleksandar Joksimović iz kotorskog Instituta za biologiju mora. Nakon toga odžane su prezentacije: Nenad Leder, direktor Hrvatskog hidrografskog instituta na teme „Prevencija onečišćenja mora zajedničkim djelovanjem“ i „Rezultati hidrografskih i oceanografskih istraživanja u blizini ispusta Cavtat i Trašte“,  Pavle Đurašković iz Zavoda za hidrometeorologiju i seizmologiju Crne Gore;  na temu „Doprinos projekta JASPPer kod određivanja kvaliteta morske vode u Crnoj Gori“ i Enis Hrustić iz Instituta za more i priobalje Univerziteta iz Dubrovnika, na temu „Okeanološka istraživanja sa osvrtom na obraštajne organizme i makrozoobentos na i oko završnog dijela podmorske cijevi i kanalizacionog ispusta Cavtat“. Projekat „JASPPer“ je implementiran u okviru IPA prekograničnog programa Hrvatska - Crna Gora, a sprovode ga Hrvatski hidografski institut iz Splita i Zavod za hidrometeorologiju i seizmologiju Crne Gore i njihovi partneri Institut za more i priobalje - Univerzitet iz Dubrovnika i Institut za biologiju mora iz Kotora.  

Sekretarijat za uređenje prostora i zaštitu životne sredine.

post slika