Novi termin akcije pošumljavanja

06 dec 2022

Novi termin akcije pošumljavanja planiran je sjutra, 7. decembra sa početkom u 11 časova, na lokaciji bivše deponije Grabovac. Pošumljavanje se realizuje modelom agrošumarstva, u cilju održivosti i zaštite prostora.

Aktivnost organizuju Sekretarijat za privredu i Sekretarijat za uređenje prostora Opštine Tivat, a nabavku sadnica masline, divljeg šipka i iglice (čičimak) obezbjedile su NVU Momentum i Arkadia Academy, koje će sa svojim članovima i đacima učestvovati u akciji. DOO “Komunalno” Tivat pripremiće teren za sadnju biljaka.

Pozivaju se zainteresovane institucije, organizacije i građani, koji žele da uzmu učešće u sadnji na terenu, da se pridruže u srijedu /7.12./ u 11h na lokaciji Grabovac.

U slučaju nepovoljnih vremenskih uslova, akcija će biti odložena.

post slika