Stroge kontrole poštovanja mjera tokom vikenda -Evidentirane nepravilnosti na gradilištima-

28 feb 2021

Sekretarijat za inspekcijski i komunalni nadzor opštine Tivat u saradnji sa pripadnicima Odjeljenja bezbjednosti Tivat, tržišnom inspekcijom i tivatskim vatrogascima, tokom jučerašnjeg dana, vršili su kontrolu poštovanja mjera propisanih Zakonom o zaštiti stanovništva od zaraznih bolesti i naredbi izdatih od strane Ministarstva zdravlja. U radu mješovitih patrola koje su obilazile sve djelove Tivta učestvovali su pripadnici Službe spašavanja, DVD “Krtoli” i Dobrovoljnog vatrogasnog voda. Patrole su obilazile uži centar, Donju Lastvu, Gornju Lastvu, Seljanovo, Krtole, posebno plažu Plave horizonte, Krašiće, naselje Luštica Bay, Gradiošnicu… Mješovite patrole sa radom će nastaviti i danas.

Takođe izvršena je kontrola trgovinskih objekata, benzinskih stanica, šetališta, izletišta, plaža i otvorenih gradilišta.  Nepravilnosti su evidentirane na dva gradilišta i to u Donjoj i Gornjoj Lastvi, gdje je veći broj radnika zatečen bez zaštitnih maski. Komunalni inspektor je izrekao četiri prekršajna naloga za pravna lica i odgovorna lica u pravnom licu, u ukupnom iznosu od 5.000€.

Po riječima sekretarke za inspekcijski i komunalni nadzor Jelene Šćekić, građani su se uglavnom pridržavali mjera i nisu zatečena okupljanja ljudi na otvorenom, takođe primjetno je poštovanje nošenja maski i održavanja fizičke distance. U trgovinskim objektima nisu zabilježene nepravilnosti: odgovorna lica su na objektima vidno istakla propisane mjere, obilježene su trakama linije za fizičku distancu i određena su lica koja regulišu red u i ispred objekata.