ETIČKA KOMISIJA ZA LOKALNE SLUŽBENIKE I NAMJEŠTENIKE U OPŠTINI TIVAT

21 feb 2012
Etička komisija za lokalne službenike i namještenike imenovana je na sjednici Skupštine opštine Tivat,  22.12.2016. godine, i to u sastavu od:

1. Mr. Željka Stevović, Predsjednica
                                           2. Slavica Vulanović, članica
                                           3. Dušica Kovačević, članica
                                           4. Biljana Noković, članica
                                           5. Nataša Lutovac, članica
Mandat članova/ica Komisije traje četiri godine.

Što radi Etička komisija za lokalne službenike i namještenike?

Еtičkа kоmisiја prаti primјеnu Еtičkоg kоdеksа lokalnih službenika/ca i namještenika/ca (možete preuzeti ovdje), pоstupа pо pritužbаmа i iniciјаtivаmа, dоnоsi оdlukе о pоvrеdаmа Еtičkоg kоdеksа i drugе аktе, dаје mišljеnjа i оbјаšnjеnjа u vеzi sа primјеnоm оdrеdаbа Еtičkоg kоdеksа, infоrmišе skupštinu i јаvnоst о primјеni оdrеdаbа Еtičkоg kоdеksа i оbаvljа drugе zаdаtkе utvrđеnе Odlukom o Etičkoj komisiji za lokalne službenike i namještenike (možete preuzeti ovdje).

Komisija je samostalna i nezavisna u radu, i za svoj rad odgovara Skupštini opštine Tivat.

Na koga se odnosi Etički kodeks lokalnih službenika/ca i namještenika/ca?

Etički kodeks lokalnih službenika/ca i namještenika/ca odnosi se na zaposlene u slijedećim organima, javnim službama, ustanovama, preduzećima i organizacijama u Opštini Tivat:

• Sekretarijat za lokalnu samoupravu
  • Sekretarijat za finansije i lokalne javne prihode
  • Sekretarijat za ekonomski razvoj i preduzetništvo
  • Sekretarijat za uređenje prostora i izgradnju objekata
  • Sekretarijat za zaštitu životne sredine i energetsku efikasnost
  • Sekretarijat za komunalne poslove i saobraćaj
  • Sekretarijat za kulturu i društvene djelatnosti
  • Sekretarijat za mlade, sport i socijalna pitanja
  • Direkcija za imovinu i zastupanje
  • Direkcija za investicije
  • Služba zaštite i spašavanja
  • Komunalna policija
  • Služba za inspekcijske poslove
    Služba za unutrašnju reviziju
  • Služba za javne nabavke
  • Služba za informacione sisteme i zajedničke poslove
  • Kabinet Predsjednika opštine
  • Služba Glavnog administratora
  • DOO “Komunalno”
  • DOO “Vodovod i kanalizacija”
  • JU “Centar za kulturu”
  • JU “Sportska dvorana”
  • Turistička organizacija Tivat
  • Radio Tivat – Centar za informativnu djelatnost

Etički kodeks za lokalne službenike/ce i namještenike/ce NE ODNOSI se na odbornike/ce, Predsjednika skupštine opštine, Predsjednika i Potpredsjednike opštine, Glavnog administratora, i svako izabrano, imenovano ili postavljeno lice u organima lokalne uprave u Opštini Tivat, stručnim i drugim službama, organima javnih službi i drugih organizacija čiji je osnivač Opština Tivat. Na njih se odnosi Etički kodeks izabranih predstavnika/ca i funkcionera/ki, za čije praćenje se osniva Etička komisija za izabrane predstavnike i funkcionere.

Pritužba ili Inicijativa

Svako može komisiji da podnese pritužbu ili inicijativu.

Pritužba se podnosi zbog povrede odredbi Etičkog kodeksa od strane zaposlenog/e. Pritužbu možete podnijeti na Obrascu pritužbe (možete preuzeti ovdje ili na adresi komisije) ili putem pisma, neposredno, putem pošte, faksa ili elektronskom poštom (kontakt je naveden u dnu stranice). Izuzetno, lice koje ima poteškoća u pisanju pritužbu može saopštiti usmeno na zapisnik koji sačinjava član komisije ili ovlašćeni službenik Službe skupštine.
Inicijativa se može odnositi na pitanja u vezi sa primjenom propisa sa stanovišta etičkog postupanja ili njihovim izmjenama i dopunama.

OBRASCI:

– Obrazac pritužbe  –  donwload

– Obrazac evidencije o zaposlenima  –  download

– Obrazac izjave o prihvatanju i pridržavanju odredbi Etičkog kodeksa  –  download

DOKUMENTI:

– Pravila obrade i zaštite podataka o ličnosti – download

– Zbirka podataka o ličnosti – Evidencija o zaposlenima (I obrazac) – download

– Etički kodeks lokalnih službenika/ca i namještenika/ca  –  download

– Odluka o Etičkoj komisiji za lokalne službenike i namještenike  –  download

– Poslovnik o radu Etičke komisije za lokalne službenike i namještenike  –  download

SAOPŠTENJA ZA JAVNOST:

1. Sjednica Etičke komisije za lokalne službenike i namještenike u Opštini Tivat – detaljnije